PA4320.103NLT
Pulse Electronics Corporation
PA4320.103NLT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA4320.103NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA4320.103NLT
Manufacturer Pulse Electronics Corporation
Description FIXED IND 10UH 7.6A 16 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 285 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Breakdown:-
Usage:Shielded
Type:Wirewound
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Series:PA4320
RoHS Status:Digi-Reel®
Ratings:-
Polarization:Nonstandard
Other Names:553-3679-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Part Number:PA4320.103NLT
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
Hardware Type:10µH
Frequency - Test:-
Frequency - Self Resonant:16 mOhm Max
Expanded Description:10µH Shielded Wirewound Inductor 7.6A 16 mOhm Max Nonstandard
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Diameter - Shoulder:-
Delay Time:100kHz
DC Resistance (DCR):9.6A
Current Rating:7.6A