PA4319.473NLT
Pulse Electronics Corporation
PA4319.473NLT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA4319.473NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA4319.473NLT
Manufacturer Pulse Electronics Corporation
Description FIXED IND 47UH 920MA 155 MOHM
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Shielding:Shielded
Series:PA4319
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard, Corner Terminals
Other Names:553-3717-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:47µH
Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:47µH Shielded Wirewound Inductor 920mA 155 mOhm Max Nonstandard, Corner Terminals
DC Resistance (DCR):155 mOhm Max
Current Rating:920mA
Current - Saturation:740mA