P6SMB8.2AT3G
Hamlin / Littelfuse
P6SMB8.2AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P6SMB8.2AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P6SMB8.2AT3G
Manufacturer Littelfuse
Description Zen Tvs 600W 8.2V Vz Uni DO-214AA TR13
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 31550 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.02V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.1V
Voltage - Breakdown (Min):7.79V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMB
Series:P6SMB
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Capacitance @ Frequency:2015pF @ 1MHz