P2300THLRP
Hamlin / Littelfuse
P2300THLRP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P2300THLRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P2300THLRP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description SIDACTOR BI 190V 35A DO41
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:190V
Voltage - Breakover:260V
Series:SIDACtor®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-204AL, DO-41, Axial
Number of Elements:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):35A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:30pF