P2100SCMCLRP
Hamlin / Littelfuse
P2100SCMCLRP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P2100SCMCLRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P2100SCMCLRP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description SIDACTOR 190V 400A DO214
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:180V
Voltage - Breakover:240V
Series:SIDACtor®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:50pF