P2100SCLRP
Hamlin / Littelfuse
P2100SCLRP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P2100SCLRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P2100SCLRP
Manufacturer Littelfuse
Description pxxx0s_ Series DO-214AA SIDACtor? Device, 180V, RoHS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 33683 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:180V
Voltage - Breakover:240V
Series:SIDACtor®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:P2100SCLRP-ND
P2100SCLRPTR
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:90pF