P1504UCLTP
Hamlin / Littelfuse
P1504UCLTP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P1504UCLTP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P1504UCLTP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description SIDACTOR 4CHP 280V 400A MS013
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:140V, 280V
Voltage - Breakover:180V, 360V
Series:SIDACtor®
Packaging:Tube
Package / Case:6-SMD, Gull Wing
Number of Elements:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:55pF, 95pF