P0080SBLRP
Hamlin / Littelfuse
P0080SBLRP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P0080SBLRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P0080SBLRP
Manufacturer Littelfuse
Description P0080S_L Series 50 mA 6 V SIDACtor? Protection Device DO-214AA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 41056 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:6V
Voltage - Breakover:25V
Series:SIDACtor®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A
Current - Hold (Ih):50mA
Capacitance:150pF