OPA2316SIDGS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA2316SIDGS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA2316SIDGS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA2316SIDGS |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OP AMP RRIO 2CH 10VSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 400 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.38 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.8 V ~ 5.5 V, ±0.9 V ~ 2.75 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 500µV |
| Supplier Device Package: | 10-VSSOP |
| Slew Rate: | 6 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 10MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 10-VSSOP |
| Current - Supply: | 400µA |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Current - Input Bias: | 5pA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA2316SIDGS, use the request quote form to request OPA2316SIDGS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA2316SIDGS.The price and lead time for OPA2316SIDGS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA2316SIDGS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
