NTST30U100CTG
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTST30U100CTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTST30U100CTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTST30U100CTG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.78 | $0.704 | $0.635 | $0.621 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | Schottky |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Breakdown: | TO-220AB |
| Speed: | 15A |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Reverse Recovery Time (trr): | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Polarization: | TO-220-3 |
| Other Names: | NTST30U100CTG-ND NTST30U100CTGOS |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | NTST30U100CTG |
| Expanded Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 15A Through Hole TO-220-3 |
| Diode Configuration: | 675µA @ 100V |
| Description: | DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 800mV @ 15A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100V |
| Capacitance @ Vr, F: | -40°C ~ 150°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTST30U100CTG, use the request quote form to request NTST30U100CTG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTST30U100CTG.The price and lead time for NTST30U100CTG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTST30U100CTG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
