NSI50150ADT4G
onsemi
NSI50150ADT4G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NSI50150ADT4G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NSI50150ADT4G
Manufacturer onsemi
Description LED Driver, Adjustable Constant Current Regulator, 50 V, 150 350 mA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 46157 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Input:50V (Max)
Supplier Device Package:DPAK
Series:-
Sensing Method:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Other Names:NSI50150ADT4GOSCT
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:39 Weeks
Function:Current Regulator
Detailed Description:Current Regulator Regulator 150mA ~ 350mA DPAK
Current - Output:150mA ~ 350mA