NS6A28AFT3G
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NS6A28AFT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NS6A28AFT3G
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 28V 45.4V SMA-FL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.4V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMA-FL
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-221AC, SMA Flat Leads
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):13.2A
Capacitance @ Frequency:590pF @ 1MHz