NS6A13AT3G
onsemi
NS6A13AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NS6A13AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NS6A13AT3G
Manufacturer onsemi
Description 600 Watt, 13 V Unidirectional Transient Voltage Suppressor, SMA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 113309 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMA
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):27.9A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:1160pF @ 1MHz