NS6A13AFT3G
Hamlin / Littelfuse
NS6A13AFT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NS6A13AFT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NS6A13AFT3G
Manufacturer Littelfuse
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 54573 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMA-FL
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-221AC, SMA Flat Leads
Other Names:NS6A13AFT3G-ND
NS6A13AFT3GOSTR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):27.9A
Capacitance @ Frequency:1160pF @ 1MHz