NRS4010T220MDGG
Taiyo Yuden
NRS4010T220MDGG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRS4010T220MDGG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NRS4010T220MDGG
Manufacturer Taiyo Yuden
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 55352 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Shielding:Shielded
Series:NR, S Type
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:587-2873-2
LM NRS4010T 220MDGG
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:22µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:19MHz
Detailed Description:22µH Shielded Wirewound Inductor 500mA 684 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):684 mOhm Max
Current Rating:500mA
Current - Saturation:450mA