NRS3015T6R8MNGHV
Taiyo Yuden
NRS3015T6R8MNGHV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRS3015T6R8MNGHV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NRS3015T6R8MNGHV
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 6.8UH 880MA 192 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs50000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Shielding:Shielded
Series:NR, S Type
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:587-5579-2
LM NRS3015T 6R8MNGHV
NRS3015T6R8MNGHV-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:6.8µH
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Frequency - Self Resonant:36MHz
Detailed Description:6.8µH Shielded Wirewound Inductor 880mA 192 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):192 mOhm Max
Current Rating:880mA
Current - Saturation:870mA