NOSC686M006S0200
AVX Corporation
NOSC686M006S0200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOSC686M006S0200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOSC686M006S0200
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 2312
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:OxiCap® NOS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Other Names:478-7518-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:Low ESR
ESR (Equivalent Series Resistance):200 mOhms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:68µF Niobium Oxide Capacitor 6.3V 2312 (6032 Metric) 200 mOhms
Current - Leakage:8.2µA
Capacitance:68µF