NOSA106M006R2000
AVX Corporation
NOSA106M006R2000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOSA106M006R2000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOSA106M006R2000
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXID 10UF 20% 6.3V 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:OxiCap® NOS
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:478-3243-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Features:Low ESR
ESR (Equivalent Series Resistance):2 Ohms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:10µF Niobium Oxide Capacitor 6.3V 1206 (3216 Metric) 2 Ohms
Current - Leakage:1.2µA
Capacitance:10µF