NJM2611M#
JRC Corporation / NJRC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2611M# with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2611M# with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2611M# |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC MOTOR CONTROLLER PAR 16DMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.03 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 7.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | - |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 16-DMP |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Output Configuration: | Pre-Driver - Half Bridge (2) |
| Other Names: | NJM#2611M NJM#2611M-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Servo DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Controller - Commutation, Direction Management |
| Detailed Description: | Motor Driver Power MOSFET Parallel 16-DMP |
| Current - Output: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2611M#, use the request quote form to request NJM2611M# pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2611M#.The price and lead time for NJM2611M# depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2611M#.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


