NJM2606AD
New Japan Radio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2606AD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2606AD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2606AD |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | IC Motor Driver 1.8V-8V 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.496 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 8 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 1.8 V ~ 8 V |
| Technology: | Bipolar |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Configuration: | Half Bridge |
| Other Names: | NJM#2606AD NJM#2606AD-ND NJM2606AD# NJM2606AD#-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Motor Driver Bipolar 8-DIP |
| Current - Output: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2606AD, use the request quote form to request NJM2606AD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2606AD.The price and lead time for NJM2606AD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2606AD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

