NJM2274R-TE1
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2274R-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2274R-TE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2274R-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Description | NJM2274 Series 5.5 V 9.3 mA Low Power Video Amplifier with Y-C Mixer VSP8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.633 | $0.571 | $0.515 | $0.504 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.8 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-VSP |
| Slew Rate: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | NJM2274R-TE1DKR |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Video Amp, 1 General Purpose 8-VSP |
| Current - Supply: | 9.3mA |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2274R-TE1, use the request quote form to request NJM2274R-TE1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2274R-TE1.The price and lead time for NJM2274R-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2274R-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


