NJM2268M
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2268M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2268M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2268M |
|---|---|
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Description | IC Video Amp Dual W/driver 8DMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 4.85 V ~ 9 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-DMP |
| Slew Rate: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Output Type: | - |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Video Amp, 2 General Purpose 8-DMP |
| Current - Supply: | 14mA |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2268M, use the request quote form to request NJM2268M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2268M.The price and lead time for NJM2268M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2268M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

