NJM2122D
JRC Corporation / NJRC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2122D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2122D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2122D |
|---|---|
| Manufacturer | NJR Corporation/NJRC |
| Description | IC OPAMP GP 12MHZ 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | - |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 3.6µA |
| Voltage - Breakdown: | 8-DIP |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Polarization: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | - |
| Orientation: | 2 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Number of Bits/Stages: | 1mV |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Max Output Power x Channels @ Load: | General Purpose |
| Manufacturer Part Number: | NJM2122D |
| Expanded Description: | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-DIP |
| Description: | IC OPAMP GP 12MHZ 8DIP |
| Current - Supply (Main IC): | ±2 V ~ 10 V |
| Current - Supply: | 7mA |
| Current - Input Bias: | 12MHz |
| Channels per IC: | - |
| -3db Bandwidth: | 2.4 V/µs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2122D, use the request quote form to request NJM2122D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2122D.The price and lead time for NJM2122D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2122D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

