NJM2121D
JRC Corporation / NJRC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2121D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2121D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2121D |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC OPAMP GP 14MHZ 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.403 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 6 V ~ 36 V, ±3 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 800µV |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Slew Rate: | 4 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | NJM#2121D NJM#2121D-ND NJM2121D# NJM2121D#-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 14MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-DIP |
| Current - Supply: | 2.3mA |
| Current - Input Bias: | 200nA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2121D, use the request quote form to request NJM2121D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2121D.The price and lead time for NJM2121D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2121D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

