NHS2B-15KJ8
Riedon
NHS2B-15KJ8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NHS2B-15KJ8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NHS2B-15KJ8
Manufacturer Riedon
Description RES SMD 15K OHM 5% 50W D2PAK
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:D²PAK
Size / Dimension:0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
Series:NHS
Resistance:15 kOhms
Power (Watts):50W
Packaging:Tube
Package / Case:TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Other Names:NHS 2-T220 15000.00 OHM 5%
NHS2-T220-15000.00J
NHS2-T220-15000.00J-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:15 kOhms ±5% 50W Chip Resistor TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Thick Film