NFL18ST157X1C3D
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFL18ST157X1C3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NFL18ST157X1C3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NFL18ST157X1C3D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FILTER LC(T) 140NH/32PF SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 16V |
|---|---|
| Values: | L = 140nH, C = 32pF |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | LC (T-Type) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | EMIFIL®, NFL18 |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
| Other Names: | 490-2531-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.035" (0.90mm) |
| Filter Order: | 3rd |
| ESD Protection: | No |
| Detailed Description: | LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel L = 140nH, C = 32pF 100mA 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
| Current: | 100mA |
| Center / Cutoff Frequency: | 150MHz (Cutoff) |
| Attenuation Value: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NFL18ST157X1C3D, use the request quote form to request NFL18ST157X1C3D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NFL18ST157X1C3D.The price and lead time for NFL18ST157X1C3D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NFL18ST157X1C3D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

