NEB1DX-02
Cypress Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NEB1DX-02 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NEB1DX-02 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NEB1DX-02 |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | NEBULA WIFI BLE CYW4343W IOT KIT |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $73.75 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Transceiver; 802.11 b/g/n (Wi-Fi, WiFi, WLAN), Bluetooth® Smart Ready 4.x Dual Mode |
|---|---|
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | Nebula |
| Other Names: | 428-4522 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Frequency: | 2.4GHz |
| For Use With/Related Products: | 1DX, CYW4343W |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NEB1DX-02, use the request quote form to request NEB1DX-02 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NEB1DX-02.The price and lead time for NEB1DX-02 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NEB1DX-02.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
