NE5550279A-A
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NE5550279A-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NE5550279A-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NE5550279A-A |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | FET RF 30V 900MHZ 79A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 7.5V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 30V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | 79A |
| Series: | - |
| Power - Output: | 33dBm |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 4-SMD, Flat Leads |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 22.5dB |
| Frequency: | 900MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 7.5V 40mA 900MHz 22.5dB 33dBm 79A |
| Current Rating: | 600mA |
| Current - Test: | 40mA |
| Base Part Number: | NE5550 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NE5550279A-A, use the request quote form to request NE5550279A-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NE5550279A-A.The price and lead time for NE5550279A-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NE5550279A-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

