NE55410GR-AZ
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NE55410GR-AZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NE55410GR-AZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NE55410GR-AZ |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | FET RF 65V 2.14GHZ 16-HTSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | 16-HTSSOP |
| Series: | - |
| Power - Output: | 35.4dBm |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 16-DFF, Exposed Pad |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 13.5dB |
| Frequency: | 2.14GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 20mA 2.14GHz 13.5dB 35.4dBm 16-HTSSOP |
| Current Rating: | 250mA, 1A |
| Current - Test: | 20mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NE55410GR-AZ, use the request quote form to request NE55410GR-AZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NE55410GR-AZ.The price and lead time for NE55410GR-AZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NE55410GR-AZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

