NE3210S01-T1B
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NE3210S01-T1B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NE3210S01-T1B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NE3210S01-T1B |
|---|---|
| Manufacturer | CEL |
| Description | Trans JFET 4V 70mA AlGaAs HJFET 4-Pin Case S01 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.106 | $0.999 | $0.901 | $0.881 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 2V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 4V |
| Transistor Type: | HFET |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Series: | - |
| Power - Output: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD |
| Noise Figure: | 0.35dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 13.5dB |
| Frequency: | 12GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet HFET 2V 10mA 12GHz 13.5dB SMD |
| Current Rating: | 15mA |
| Current - Test: | 10mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NE3210S01-T1B, use the request quote form to request NE3210S01-T1B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NE3210S01-T1B.The price and lead time for NE3210S01-T1B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NE3210S01-T1B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

