NE315W-04
Peerless by Tymphany
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NE315W-04 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NE315W-04 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NE315W-04 |
|---|---|
| Manufacturer | Peerless by Tymphany |
| Description | SPEAKER 4OHM 150W TOP PORT 85DB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $221.40 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Subwoofer |
|---|---|
| Termination: | Terminal Block |
| Technology: | Magnetic |
| Size / Dimension: | 12.370" Dia (314.20mm) |
| Shape: | Round |
| Series: | NE |
| Ratings: | - |
| Power - Rated: | 150W |
| Port Location: | Top |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | T04-1B0120005 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Material - Cone: | Paper |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Impedance: | 3.55 Ohms |
| Height - Seated (Max): | 6.193" (157.30mm) |
| Frequency Range: | 25Hz ~ 1kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 19.94Hz |
| Efficiency - dBA: | 85.00 |
| Efficiency - Type: | Half Space Sensitivity |
| Efficiency - Testing: | 1W/1M |
| Detailed Description: | 3.55 Ohms Subwoofer Speaker 150W 25Hz ~ 1kHz Top Round 85dB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NE315W-04, use the request quote form to request NE315W-04 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NE315W-04.The price and lead time for NE315W-04 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NE315W-04.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


