NCV8461DR2G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCV8461DR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCV8461DR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCV8461DR2G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | NCV8461 Series 34 V 350 mOhm SMT Self Protected High Side Driver SOIC-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.097 | $0.99 | $0.893 | $0.874 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 34 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 5 V ~ 34 V |
| Technology: | NMOS |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Step Resolution: | - |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Configuration: | High Side |
| Other Names: | NCV8461DR2G-ND NCV8461DR2GOSTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Motor Driver NMOS On/Off 8-SOIC |
| Current - Output: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCV8461DR2G, use the request quote form to request NCV8461DR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCV8461DR2G.The price and lead time for NCV8461DR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCV8461DR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
