NCP5332ADW
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP5332ADW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP5332ADW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP5332ADW |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC CTLR BUCK 2PH DRVR/DAC 28SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 208 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.866 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | Adjustable |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4.5 V ~ 14 V |
| Supplier Device Package: | 28-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Outputs: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | - Controller, High Performance Processor Voltage Regulator IC 2 Output 28-SOIC |
| Base Part Number: | NCP5332 |
| Applications: | Controller, High Performance Processor |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP5332ADW, use the request quote form to request NCP5332ADW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP5332ADW.The price and lead time for NCP5332ADW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP5332ADW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
