NCP51400MNTXG
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP51400MNTXG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP51400MNTXG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP51400MNTXG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | DDR/DDR2/DDR3/LPDDR3/DDR4 Termination Regulator 3A 2.375V to 5.5V 10-Pin DFN T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.541 | $0.489 | $0.441 | $0.431 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | - |
|---|---|
| Voltage - Input: | 2.375 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package: | 10-DFN (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | NCP51400MNTXGOSCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - LDO (Linear), DDR Voltage Regulator IC 1 Output 10-DFN (3x3) |
| Applications: | LDO (Linear), DDR |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP51400MNTXG, use the request quote form to request NCP51400MNTXG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP51400MNTXG.The price and lead time for NCP51400MNTXG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP51400MNTXG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

