NCP512SQ33T2G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP512SQ33T2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP512SQ33T2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP512SQ33T2G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.441 | $0.398 | $0.359 | $0.351 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage/Current - Output 1: | - |
|---|---|
| Voltage - Input: | Up to 6V |
| Voltage - Breakdown: | SC-88A (SC-70-5 / SOT-353) |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology: | 80mA |
| Polarization: | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Other Names: | NCP512SQ33T2G-ND NCP512SQ33T2GOSTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Regulators: | 0.16V @ 80mA |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | NCP512SQ33T2G |
| Frequency - Switching: | Positive Fixed |
| Expanded Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3.3V 80mA SC-88A (SC-70-5 / SOT-353) |
| Description: | IC REG LDO 3.3V 80MA SC88A |
| Current - Output: | 3.3V |
| Current - Limit (Min): | 1 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP512SQ33T2G, use the request quote form to request NCP512SQ33T2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP512SQ33T2G.The price and lead time for NCP512SQ33T2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP512SQ33T2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
