NCP45521IMNTWG-H
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP45521IMNTWG-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP45521IMNTWG-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP45521IMNTWG-H |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | NCP45521 Series 1 Channel 13.5 V 22.5 mOhm SMT High Side Load Switch DFN-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.832 | $0.751 | $0.677 | $0.662 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 0.5 V ~ 13.5 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 8-DFN (2x2) |
| Series: | ecoSWITCH™ |
| Rds On (Typ): | 12.8 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | High Side |
| Other Names: | NCP45521IMNTWG-HOSDKR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Features: | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection: | Over Temperature, UVLO |
| Current - Output (Max): | 10.5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP45521IMNTWG-H, use the request quote form to request NCP45521IMNTWG-H pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP45521IMNTWG-H.The price and lead time for NCP45521IMNTWG-H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP45521IMNTWG-H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
