NCP4545IMNTWG
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP4545IMNTWG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP4545IMNTWG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP4545IMNTWG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | NCP4545 Series 1 Channel 6 V 7 mOhm SMT High Side Load Switch QFN-18 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.956 | $0.863 | $0.778 | $0.761 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | Not Required |
|---|---|
| Voltage - Load: | 3 V ~ 5.5 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 18-QFN (3x3) |
| Series: | ecoSWITCH™ |
| Rds On (Typ): | 4.9 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 18-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | High Side |
| Other Names: | NCP4545IMNTWG-ND NCP4545IMNTWGOSTR |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Features: | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection: | - |
| Current - Output (Max): | 10.5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP4545IMNTWG, use the request quote form to request NCP4545IMNTWG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP4545IMNTWG.The price and lead time for NCP4545IMNTWG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP4545IMNTWG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

