NCP1654BD200R2G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1654BD200R2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCP1654BD200R2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NCP1654BD200R2G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Power Factor Controller for Compact and Robust, Continuous Conduction Mode Pre-Converters |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.885 | $0.799 | $0.721 | $0.705 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 9 V ~ 20 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | NCP1654BD200R2GOSCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mode: | Continuous Conduction (CCM) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 180kHz ~ 220kHz |
| Detailed Description: | PFC IC Continuous Conduction (CCM) 180kHz ~ 220kHz 8-SO |
| Current - Startup: | 75µA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NCP1654BD200R2G, use the request quote form to request NCP1654BD200R2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP1654BD200R2G.The price and lead time for NCP1654BD200R2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP1654BD200R2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
