NC7SV57FHX
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC7SV57FHX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC7SV57FHX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC7SV57FHX |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC GATE UNIVERSAL 2INP 6-MICRPAK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.59 | $0.506 | $0.378 | $0.297 | $0.23 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0.9 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-MicroPak2™ |
| Series: | 7SV |
| Schmitt Trigger Input: | No |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 6-UFDFN |
| Output Type: | Single-Ended |
| Other Names: | NC7SV57FHXDKR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 3 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Logic Type: | Configurable Multiple Function |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-MicroPak2™ |
| Current - Output High, Low: | 24mA, 24mA |
| Base Part Number: | 7SV57 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC7SV57FHX, use the request quote form to request NC7SV57FHX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC7SV57FHX.The price and lead time for NC7SV57FHX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC7SV57FHX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

