NBB-400T1
RFMD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NBB-400T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NBB-400T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NBB-400T1 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | IC AMP MMIC GAAS 8GHZ 4-MICROX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.508 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 4-Micro-X |
|---|---|
| Test Frequency: | LMDS, VSAT, WLAN, UNII, DWDM, PTP PMP |
| Shell Style: | 3.6 V ~ 4.2 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| RF Type: | 14.6dBm (28.8mW) @ 6GHz |
| Polarization: | 4-Micro-X |
| Other Names: | 689-1002-2 NBB-400-T1 NBB-400TR13 NBB400T1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | NBB-400T1 |
| Frequency Group: | - |
| Frequency: | 0Hz ~ 8GHz |
| FET Type: | 16dB |
| Expanded Description: | RF Amplifier IC LMDS, VSAT, WLAN, UNII, DWDM, PTP PMP 0Hz ~ 8GHz 4-Micro-X |
| Description: | IC AMP MMIC GAAS 8GHZ 4-MICROX |
| Current - Test: | 4.3dB @ 3GHz |
| Current - Supply: | 47mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NBB-400T1, use the request quote form to request NBB-400T1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NBB-400T1.The price and lead time for NBB-400T1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NBB-400T1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

