NBB-312-T1
RFMD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NBB-312-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NBB-312-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NBB-312-T1 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | IC RF AMP LMDS 0HZ-12GHZ 9-MPGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.156 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Test Frequency: | 6GHz |
| Supplier Device Package: | 9-MPGA (3x3) |
| Series: | - |
| RF Type: | LMDS, VSAT, WLAN, UNII, DWDM, PTP PMP |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 9-LSCPGA |
| P1dB: | 15.8dBm |
| Other Names: | NBB-312TR13 NBB-312TR13-ND |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 12.5dB |
| Frequency: | 0Hz ~ 12GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC LMDS, VSAT, WLAN, UNII, DWDM, PTP PMP 0Hz ~ 12GHz 9-MPGA (3x3) |
| Current - Supply: | 50mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NBB-312-T1, use the request quote form to request NBB-312-T1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NBB-312-T1.The price and lead time for NBB-312-T1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NBB-312-T1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

