NB6N239SMNG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NB6N239SMNG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NB6N239SMNG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NB6N239SMNG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC CLOCK DIVIDER 3.3V 16-QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 123 pcs | 615 pcs | 1107 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.70 | $11.47 | $9.496 | $8.269 | $7.202 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Type: | Clock Divider |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Series: | ECLinPS MAX™ |
| Ratio - Input:Output: | 1:2 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| PLL: | No |
| Output: | LVDS |
| Other Names: | NB6N239SMNG-ND NB6N239SMNGOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | CML, HSTL, LVDS, LVPECL |
| Frequency - Max: | 3GHz |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Base Part Number: | NB6N239S |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NB6N239SMNG, use the request quote form to request NB6N239SMNG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NB6N239SMNG.The price and lead time for NB6N239SMNG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NB6N239SMNG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
