NB6N239SMN
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NB6N239SMN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NB6N239SMN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NB6N239SMN |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Evaluation Board For NB6N239S Differential Receiver To Differential LVDS Clock Divider |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $601.149 | $542.63 | $489.431 | $478.791 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Type: | Clock Divider |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Series: | ECLinPS MAX™ |
| Ratio - Input:Output: | 1:2 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| PLL: | No |
| Output: | LVDS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | CML, HSTL, LVDS, LVPECL |
| Frequency - Max: | 3GHz |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Base Part Number: | NB6N239S |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NB6N239SMN, use the request quote form to request NB6N239SMN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NB6N239SMN.The price and lead time for NB6N239SMN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NB6N239SMN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
