N74F139D,623
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy N74F139D,623 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. N74F139D,623
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC DECODER/DEMUX 2-4LINE 16SOIC
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Supply Source:Single Supply
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Type:Decoder/Demultiplexer
Supplier Device Package:16-SO
Series:74F
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:933739460623
N74F139D-T
N74F139D-T-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Independent Circuits:2
Detailed Description:Decoder/Demultiplexer 1 x 2:4 16-SO
Current - Output High, Low:1mA, 20mA