N74F133N,602
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy N74F133N,602 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. N74F133N,602
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC GATE NAND 1CH 13-INP 16DIP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package:16-DIP
Series:74F
Packaging:Tube
Package / Case:16-DIP (0.300", 7.62mm)
Other Names:568-3165-5
N74F133N
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Number of Inputs:13
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Max Propagation Delay @ V, Max CL:7.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type:NAND Gate
Logic Level - Low:0.8V
Logic Level - High:2V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:NAND Gate IC 1 Channel 16-DIP
Current - Output High, Low:1mA, 20mA