MXPLAD6.5KP14CAE3
Buy MXPLAD6.5KP14CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXPLAD6.5KP14CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 14V 23.2V PLAD
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-13562
1086-13562-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):280A