MXLPLAD15KP8.5CAE3
Buy MXLPLAD15KP8.5CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLPLAD15KP8.5CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 8.5V 14.4V PLAD
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):8.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:14.4V
Voltage - Breakdown (Min):9.44V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-10902
1086-10902-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1041A (1.041kA)