MXLPLAD15KP9.0CA
Buy MXLPLAD15KP9.0CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLPLAD15KP9.0CA
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 9V 15.4V PLAD
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:15.4V
Voltage - Breakdown (Min):10V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-10909
1086-10909-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):975A