MVI18-187DFX-BOTTLE
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MVI18-187DFX-BOTTLE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MVI18-187DFX-BOTTLE
Manufacturer 3M
Description CONN QC RCPT 18-22AWG .187 100PC
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18-22 AWG
Termination:Crimp
Terminal Type:Standard
Tab Width:0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:0.020" (0.51mm)
Tab Length:-
Series:Scotchlok™
Packaging:Bulk
Other Names:00051128589342
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Overall:0.770" (19.56mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insulation Diameter:0.145" (3.68mm)
Insulation:Non-Mating End Insulated
Gender:Female
Features:-
Detailed Description:0.187" (4.75mm) Quick Connect Female 18-22 AWG Crimp Connector Non-Mating End Insulated 100 PC