MRF89XAM8A-I/RM
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF89XAM8A-I/RM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF89XAM8A-I/RM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF89XAM8A-I/RM |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | RF TXRX MOD ISM<1GHZ TRACE ANT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.65 | $8.87 | $8.61 | $8.36 | $8.10 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.1 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | - |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | SPI |
| Sensitivity: | -113dBm |
| RF Family/Standard: | General ISM < 1GHz |
| Protocol: | - |
| Power - Output: | 12.5dBm |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Module |
| Other Names: | MRF89XAM8AIRM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation: | FSK, OOK |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 868MHz |
| Data Rate: | 40kbps |
| Current - Transmitting: | 16mA ~ 25mA |
| Current - Receiving: | 3mA |
| Antenna Type: | Integrated, Trace |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF89XAM8A-I/RM, use the request quote form to request MRF89XAM8A-I/RM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF89XAM8A-I/RM.The price and lead time for MRF89XAM8A-I/RM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF89XAM8A-I/RM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


